X Facebook'da Beğen
Diyalogo'yu beğenin
Sizi habersiz bırakmayalım
diyalogo
ÜYE GİRİŞİ
ÜYE GİRİŞİ

E-posta

ŞifreŞifremi Unuttum
Ücretsiz Üye Ol

Diyalogo

 
Yazı Boyutu :   A   A   A   A 

KOBİLER ve BİLİŞİM
 


Kobiler ve Bileşim Kobiler değerlendirilirken, dikkate alınan kriterler sayılabilen cinsten olmasına öncelik verilmiştir. Bu tabii ki yapılacak ama eksik..
ülkedeki kobilerin yaş analizine ben bu güne kadar bir yerde rastlamadım. Bu yaş analizi kadar önemli olan kritik eşiklerden kaç tanesi bir sonraki eşiğe geçmiş.? Kriz dönemlerini aşmalarında hangi etkenler rol almış..bu soruların cevabı da belirsiz. Bu konuda yapılan çalışmalar yetersiz. Üst kurumlar ve üniversitelerin desteği ile bir takım çalışması yapılabilirse bir çok konuya ışık tutabilir.

Fatma Bilge
Fatma Bilge
12 Ocak 2011 - 12:27
 
 
KOBİ'lerin üst kuruluşlarına daha çok iş düşüyor gibi. Tuğrul Bey,

KOBİ'lerin bu aşamadaki ihtiyaçları iki farklı gurupta toplanıyor. Birinci gurup ihtiyaçlar KOBİ'lerin kendi kaynakları ile karşılayabileceklerini içeriyor. Diğer guruptaki ihtiyaçları karşılamaya ise KOBİ'lerin tek başlarına güçleri yetmiyor. İşte burada KOBİ'lerin Oda, Birlik gibi üst kuruluşlarının devreye girmesi gerekiyor. Aslında KOBİ'lerin üst kuruluşlarının birinci gurup ihtiyaçlar için KOBİ'lerde farkındalık oluşturması da önemli. Yoksa KOBİ son ana kadar bu tür ihtiyaçlarının pek farkında olamıyor, farkında olsa bile öncelik veremiyorlar.

KOBİ üst kuruluşlarının, İnovasyon (Yenişim) temelli yeni araçların, çalışma şekillerinin KOBİ'lere tanıtımı yanında, KOBİ'lerin işleyişini kolaylaştırıcı ortak merkezleri kurması da bu gelişimi hızlandıracaktır diye düşünüyorum.
Bilal Ekmekci
07 Ocak 2011 - 15:36
 
 
RSS Servisi
Haber
Yazarlar
Diyablog
Ücretsiz Üye Ol
E-Kart
Bildirimler
İlanlar
Reklam Ver
Pazarlama
Yönetim ve Strateji
Hukuk
İnşaat
Nalburiye
Oto
Moda
Bilişim
Kırtasiye
Tarım
Adana
Ankara
Antalya
Bursa
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
İstanbul
Kayseri
Konya
Mersin
Samsun
Sivas
Hosting
Üyelikler
Web Sitesi
Yetkiliye Ulaş
Yardım
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © Logo Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. 2008-2011